اینترنت ۴G ایران در جایگاه ۷۱ دنیا قرار گرفت

ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم به دست آورده و بعد از کشورهایی چون پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هند و عربستان سعودی قرار گرفته است.

ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم به دست آورده و بعد از کشورهایی چون پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هند و عربستان سعودی قرار گرفته است.

به گزارش صبحانه ، دو سال گذشته با اتمام انحصار چندین ساله پروانه رایتل در زمینه ارائه تکنولوژی 3G فضای ورود اپراتورهای دیگر به تکنولوژی های روز دنیا باز شد. اپراتورهای اول و دوم ارتباطی در شهریور دو سال پیش مجوز ارائه آزمایشی خدمات نسل های بالاتر ارتباطی (3G و LTE) را به صورت هم زمان دریافت کردند و به مرور با رفع اختلالات شبکه شان وارد عرضه تجاری خدمات این حوزه شدند. اخیرا سایت اُپن سیگنال در گزارشی، لیستی از کشورهای با بالاترین سرعت اینترنت نسل چهار (LTE) را منتشر کرده است. اپن سیگنال نقاط تحت پوشش شبکه های ارتباطی و رادیویی را تحلیل می کند و اخیرا نیز با جمع آوری 17 میلیارد داده از طریق نیم میلیون کاربر خود، گزارش جامعی از وضعیت کشورها ارائه کرده است. براساس این گزارش، کره جنوبی دسترس پذیرترین کشور به اینترنت نسل چهارم است و توانسته 95.7 درصد از معیارهای مدنظر اپن سیگنال را به دست آورد. با این حال بیشترین سرعت اتصال به شبکه نسل چهارم در اختیار سنگاپور است که میانگین دانلودی حدود 45.9Mbps دارد. این سایت با اشاره به جمعیت برخی کشورها که ضریب نفوذ اینترنت نسل چهارم در آنها پایین است اما جمعیت زیادی دارند، گفته است که عاملی برای کاهش نرخ میانگین سرعت دسترسی به LTE شده است. در حال حاضر و با تکیه بر این آمار، میانگین سرعت اینترنت نسل چهارم دنیا 17.4Mbps است. نکته جالب این است که آمریکا با در اختیار داشتن میانگین سرعت 14Mbps زیر نرخ جهانی سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم قرار گرفته است. همانطور که در نمودار مشخص است، ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم به دست آورده و بعد از کشورهایی چون پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هند و عربستان سعودی قرار گرفته است. رتبه ایران از منظر دسترس پذیری به شبکه نسل چهارم نیز 73 شده است. منبع : تسنیم

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)
 

با ما در تماس باشید