پرداخت300 میلیون ریال برای اولین وقف مشارکتی علم وفناوری خراسان رضوی

پرداخت300 میلیون ریال برای اولین وقف مشارکتی علم وفناوری خراسان رضوی

 کارشناس دفتر همکاری های علمی و امور نخبگان شهید فهمیده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منطقه شمال شرق کشور گفت: 300 میلیون ریال از سوی خیرین و واقفان برای نخستین وقف مشارکتی در عرصه علم و فناوری در استان خراسان رضوی پرداخت شد.

 

حسن نجفی روز چهارشنبه در غرفه این دفتر واقع در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیاست های کلان علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به موضوع گسترش نقش وقف در توسعه علم و فناوری اشاره دارد.
وی بیان کرد: به طور قطع وقف در جهت توسعه دانش و فناوری به  تحقق عدالت اجتماعی، رشد و توسعه اقتصادی کشور، پیشرفت های علمی و رضایت مندی محققان، ایجاد و افزایش سطح اشتغال دانش بنیان موثر خواهد بود.
وی اظهار کرد: وقف علم و فناوری در واقع وقفی در جهت ارتقای سطح علم، فناوری و رفاه کشور با استفاده از تفکر نیروهای خلاق، مبتکر و کوشا می باشد.
کارشناس همکاری های علمی و امور نخبگان شهید فهمیده گفت: این دفتر در جهت وقف علم و فناوری با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برای نخستین بار در کشور دو سال قبل در این استان ایجاد شد.
نجفی افزود: در ابتدا فرد خیری ملک شخصی خود به ارزش 800 میلیون ریال در سبزوار را وقف علم و فناوری کرد و به نوعی نخستین وقف علم و فناوری در خراسان رضوی به ثبت رسید.
وی اظهار کرد: سپس نخستین وقف جمعی یا مشارکتی با انتشار سه هزار برگ اوراق هر یک به ارزش 100 هزار ریال آغاز شد تا با کمک مشارکت کنندگان ملکی خریداری و عواید آن برای کمک به نبخگان و شرکت های دانش بنیان هزینه شود.
نجفی خاطر نشان کرد: از آذرماه سال گذشته که این وقف جمعی در خراسان رضوی کلید خورد تاکنون سه هزار برگ سهام به ارزش کلی 300 میلیون ریال خریداری شده است.
وی بیان کرد: ترویج و فرهنگ سازی در زمینه وقف جمعی علم و فناوری به طور قطع ثمرات خیلی زیادی خواهد داشت و باید تلاش کرد مردم از وقف های اشباع شده در زمینه عزاداری و مناسبت های مختلف به سمت وقف های جدید در جهت نیاز جامعه پیش روند.
تاکنون 23 هزار و 852 موقوفه استان خراسان رضوی در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور به ثبت رسیده است.

منبع : ایرنا

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید