لزوم حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق اشتغال

لزوم حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق اشتغال

‌استاندار خراسان رضوی بر لزوم حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق اشتغال تاکید کرد و گفت: حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق اشتغال ضروری است.

‌به گزارش ایسنا، ‌به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان امروز در بازدید از شهرک فناوری‌های برتر و چند واحد صنعتی و دانش‌بنیان با تاکید بر اینکه مهم‌ترین اولویت سال جاری حمایت از تولید و اشتغال مبتنی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق اشتغال را ضروری دانست.

وی به نام‌گذاری سال و جهت‌گیری حرکت مدیران در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: در همین راستا 23 تفاهم‌نامه با شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات به منظور توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های IT  و ICT با سرمایه‌گذاری 320 میلیارد تومان و قابلیت اشتغال‌زایی نزدیک به 4000 نفر در استان به امضا رسید.

استاندار خراسان رضوی گفت: در سال جاری و 6 ماهه ابتدای سال 97 در حوزه صنعت و معدن 15 پروژه با 10 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و  پیش‌بینی اشتغال مستقیم 8489  به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه 291 پروژه گردشگری و زیر ساخت مرتبط با 5800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و  پیش‌بینی اشتغال مستقیم 7006 نفر افتتاح می‌شود، ادامه داد: همچنین بهره‌برداری از 11 پروژه کشاورزی  با 997 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی اشتغال مستقیم 5650 نفر در همین مدت آغاز می‌شود.

رشیدیان گفت: بر اساس آخرین برآوردها در سال گذشته 290 هزار نفر که 48 درصد آنان را جوانان تحصیل کرده تشکیل می‌دهند، در استان جویای کار هستند که با توجه به مشارکت بالای اقتصادی پیش‌بینی می‌شود این میزان به 320 هزار نفر افزایش یابد.

وی افزود: براساس هدفگذاری انجام شده و تقسیم کار منطقی صورت گرفته بین بخش‌های صنعت، معدن، خدمات، کشاورزی و حوزه‌های دانش‌بنیان 150 هزار فرصت شغلی جدید طی سال جاری ایجاد خواهد شد. به همین منظور تسهیلات خوبی در قالب طرح رونق، کمک‌های فنی و اعتباری و ارتقای شاخص‌های اقتصادی به استان اختصاص یافته است.

رشیدیان با اشاره به این که در بودجه سال گذشته ردیف خاصی برای تامین اعتبار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته نشده بود، تاکید کرد: این موضوع درسال جاری محقق شده است. امسال از مجموع 1200 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به استان 133 میلیارد تومان برای ارتقای شاخص‌های توسعه اقتصادی در نظر گرفته شده است و مسیر تخصیص این اعتبار از محل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اولویت با پروژه‌های سال گذشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اصلاح پروژه‌های مصوب قبل در دستور کار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قرار دارد.

رشیدیان با بیان اینکه از مجموع 650 هزار شغل ایجاد شده در کشور طی سال گذشته، 100 هزار فرصت شغلی آن به همت بخش خصوصی و مساعدت دستگاه‌های اجرایی در خراسان رضوی بوده است، تاکید کرد: باید این روند تا ریشه‌کن شدن معضل بیکاری همچنان ادامه یابد.

وی گفت: باید با همت تمامی فعالان بخش خصوصی و دولتی بهبود مستمر فضای کسب و کار و رسیدن نرخ بیکاری استان به کمتر از میانگین کشور برسد. با توجه به ضرورت فراهم آوردن زمینه برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و همچنین لزوم ایجاد مشاغل با فناوری بالا در حوزه‌های مختلف صنعت، ICT   و سایر موارد، در جلسه با جهاد دانشگاهی استان زمینه و پیشنهادات اولیه ارائه شده است.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید