حمایت از 90 طرح فناورانه از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران

حمایت از 90 طرح فناورانه از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق 90 طرح علمی و فناورانه برای حمایت تصویب شد که این طرح‌ها در حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، مهندسی، علوم پایه، پزشکی و هنر هستند.

 

به گزارش ایسنا، نصرت الله ضرغام با اشاره به شکل گیری این صندوق از سال 82 با هدف حمایت از پژوهشگران کشور اظهار کرد: با فعالیت‌های مختلف صندوق در حوزه علم و فناوری حدود 40 میلیون شغل ایجاد می‌شود، همچنین تشکیل کارگروه تجاری سازی را آغاز کرده‌ایم تا از این طریق محصولات علمی و فناورانه به بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: در حوزه دانش آموزی نیز اقدامات بسیاری همچون کارگاه‌های خلاقانه برای دانش‌آموزان برای پرورش استعدادهای نخبه ایجاد شده که خلاقیت و ثبت اختراع، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، آموزش ایده‌پردازی و آشنایی دانش‌آموزان با کارآفرینی از محتویات این برنامه است.

ضرغام درباره استفاده از ظرفیت‌های خارج از کشور گفت: در این راستا نیز در صندوق فعالیت‌هایی همچون عضویت در شورای جهانی پژوهش، عضویت در یاسا و انجام پروژه‌های همکاری مشترک با بنیاد علم آلمان، چین، روسیه، ژاپن، اتریش و ایتالیا مد نظر قرار گرفت.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران درباره کرسی‌های پژوهشی نیز عنوان کرد: تا کنون صندوق 56 کرسی پژوهشی به پژوهشگران اعطا کرده تا در این کرسی‌ها موضوعات مورد نیاز کشور یا مرز دانش با حمایت صندوق بررسی و انجام شود. همچنین در سال گذشته 12 کرسی پژوهشی در صندوق مصوب شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق 90 طرح علمی و فناورانه برای حمایت تصویب شد که این طرح‌ها در حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، مهندسی، علوم پایه، پزشکی و هنر هستند که 53 مقاله در سطح کی یو وان، چاپ کتاب، ثبت اختراع، نمونه محصول و ارائه سند راهبردی برخی از دستاوردهای مد نظر صندوق برای حمایت‌ها است.

ضرغام با اشاره به حمایت از اساتید جوان و خلاق دانشگاه‌ها گفت: با حمایت صندوق به فارغ‌التحصیلان جوان که از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شده‌اند و در دانشگاه‌های کشور مشغول فعالیت‌های علمی هستند تا ۱۰۰ میلیون تومان گرنت پژوهشی داده می‌شود.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید