درباره ما

شرایط استفاده

قوانین و مقررات

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدماتtakidea.ir

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات شرکتتدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین)به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت takidea.ir هنگام استفاده از محتوا و مطالب درج شده و سایر خدمات ارائه شده توسط شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات takidea.ir است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات takidea.ir اقدام کند.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات سامانه takidea.ir استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به takidea.ir ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که takidea.ir به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر استو تمام مکاتباتو پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه takidea.ir را در پروفایل خود لغو کنند.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت takidea.ir، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

در صورت استفاده از هر یک از خدمات takidea.ir، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنیwww.takidea.ir  است. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

- کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش (فرم ارسال مدارک) را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و بررسی نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط کاربر، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، takidea.ir جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از کاربر، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب

سایت takidea.ir ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل takidea.ir نیستند و سایت takidea.ir هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت takidea.ir این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سایت takidea.ir لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از takidea.ir اداره می‌کنند، بنابراین سایت takidea.ir نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت takidea.ir باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا

Takidea.ir نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است takidea.ir تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد.

وب ‏‌سایت takidea.ir هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت takidea.ir تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

© کلیه محتویات سایت takidea.ir شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت takidea.ir تعلق دارد.

نمایندگی

شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی takidea.ir اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، takidea.ir هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (مرکز تحقیقات کارآفرین) خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

درباره ما

شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت از سال 1388 بنام مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) در مجموعه دانشکده فنی مشهد (شهید محمد منتظری) با محوریت مالکیت فکری و ثبت اختراعات کشور فعالیت خود را آغاز نموده و مفتخر است در این سال ها خدمات ارزنده ای به جامعه مخترعین و نخبگان علمی کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات مالکیت فکری به مخاطبین از تمام نقاط کشور و پاسخگویی و مشاوره رایگان به بیش از 15000 تماس تلفنی مخترعین از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان این مرکز می باشد.

هدف طرح کسب و کار چیست؟

همانطور كه دو شغل مثل هم وجود ندارد ، بنابراين طرحهاي كسب و كار مانند هم نيز وجود ندارد. از آنجائيكه ، برخي موضوعات در طرح به يك طيفي از كسب و كارها مرتبط هستند بنابراين اين امر مهم است كه مفاد و مندرجات طرح ها با امور فردي متناسب باشد.
طرح كسب و كار مي بايست نگرشي واقع بين از پيش بيني ها ومقاصد بلندمدت داشته باشد. اين ديد و نگرش چهارچوبي را به وجود مي آورد كه طرح بايد در آن فعاليت كند و نهايتا" يا موفق مي شود يا شكست مي خورد. براي مديران و يا كارآفريناني كه به دنبال حمايت خارجي هستند ، آماده كردن يك طرح جامع ، موفقيت را در افزايش بودجه ها يا تجهيز پشتيبان ضمانت نخواهد كرد. عدم وجود يك طرح منطقي ، يقينا شكست را حتمي خواهد كرد.

وجود يك طرح كسب و كار رسمي ، صرفنظر از اندازه كسب و كار آن ، به همان اندازه كه براي راه اندازي مهم است براي يك كسب و كار برقرار ( محرز)   نيز مهم است.
اين طرح چهار عمل اصلي را بصورت زير انجام مي دهد:

1- به مدير يا كارآفرين كمك مي كند كه جوانب و پيشرفت پروژه يا كسب و كارش را مشخص ، متمركز و بررسي كنند.

2- يك چهارچوب منطقي و حساب شده ايجاد مي كند تا در آن يك حرفه بتواند توسعه يابد و تدابير مربوط به آن حرفه را در چند سال آينده دنبال مي كند.

3- بعنوان ماخذ و مبنايي براي مذاكره با اشخاص ثالث مانند سهامداران ، دفاتر نمايندگي ، بانكها ، سرمايه گذاران و ... بكار مي رود.

4- معياري را براي سنجش وضعيت واقعي كسب و كار در برابرآنچه كه بايد باشد، ارائه مي دهد.

 

 

معیارهای تشخیص و ارزیابی شرکت های دانش بنیان

معیارهای تشخیص و ارزیابی شرکت های دانش بنیان چیست؟

 

به طور کلی دو دسته معیار برای تشخیص و ارزیابی شرکت های دانش بنیان وجود دارد به عبارت ساده تر اخذ دانش بنیانی شرکت دو شرط دارد :

معیار اول: شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید (شرط اول: محصول(کالا یا خدمات) دانش بنیان در شرکت در حال تولید باشد)

معیار دوم: شرایط شرکت های دانش‌بنیان (شرط دوم: شرکت (طبق قانون تجارت) ثبت شده باشد)

نکته:تشخیص نوع شرکت دانش بنیان(شرکت‌های تولیدکننده کالاها و خدمات دانش‌بنیان - شرکتهای نوپا - شرکتهای صنعتی دارای فعالیت دانش‌بنیان) با توجه به درآمد شرکت، زمان گذشته از ثبت شرکت، تعداد نیروی انسانی، بیمه کارکنان، اظهارنامه مالیاتی و ... صورت می پذیرد.

 

جهت اطلاع از جزئیات این دو معیار می توانید با تلفن ملی مشاوره شرکت های دانش بنیان تماس بگیرید یا ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

تماس با تلفن ملی مشاوره شرکت های دانش بنیان، ثبت و تغییرات شرکت

 

کالاها/ خدمات مورد تأیید، باید حائز همه شرایط زیر باشند:

الف: سطح فناوری

کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری‌های بالا یا متوسط به بالا بوده به این معنا که دانش فنی طراحی و تولید نمونه‌ی آزمایشگاهی یا صنعتی محصول به دلیل پیچیدگی فنی:

 • به سختی قابل کپی‌برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود شرکت‌های دیگر به بازار باشد.
 • نیازمند تحقیق و توسعه قابل توجه توسط تیم فنی خبره برای کسب آن باشد.
 • منجر به ایجاد بخش عمده ارزش افزوده محصول، شده باشد.

تبصره- خدمات جانبی « نصب، تعمير و نگهداري تخصصی» مرتبط با کالاها و خدماتی که توسط شرکت متقاضی ساخته شده و حائز معیارهای بند سطح فناوری، باشند؛ همچنین خدمات «دانش ‌فني، فناوري و طراحي» بر روی کالاها و خدمات حائز معیارهای  بند سطح فناوری،  بعنوان خدمات دارای معیار این بند، پذیرفته می­شوند.

 

ب: مرحله تولید

کالاهای ارایه شده،‌ باید در حال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با قابلیت بررسی فنی)‌ ساخته شده باشند، همچنین خدمات، باید دارای اسناد فروش باشند.

 

ج: تسلط بر دانش فني مبتنی بر تحقیق و توسعه

شرکت باید «دانش فني طراحی كالاها و خدمات یا یک زیر سیستم اصلی کالا و خدمات» یا «دانش فنی طراحی و اجرای فرآیند تولید کالا و خدمات» را مشروط به پیچیده بودن این فرآیند تولید، براساس تحقیق و توسعه کسب کرده و داشته باشد.

تبصره: در صورتي که تسلط بر دانش فنی مبتنی بر تحقیق و توسعه بر روي کالاها و خدمات دانش‌بنيان توسط افراد اصلي شرکت، قبلا در مجموعه ديگري (از جمله دانشگاهها، مراکز پژوهشي و ساير شرکتهای انشعابی و زایشی) انجام شده باشد، بند تسلط بر دانش فني مورد تایید خواهد بود.

شرایط شرکت ها متناسب با نوع فعالیت و ... شرکت ها به سه دسته شامل شركتهاي توليدکننده کالاها و خدمات دانش‌بنیان، شركتهاي نوپا و شرکت‌های صنعتی دارای فعالیت دانش‌بنیان دسته بندی شده است:

 

الف: شرکت‌های تولیدکننده کالاها و خدمات دانش‌بنیان

شرکت­های تولیدکننده کالاها و خدمات دانش‌بنیان باید حائز همه معیارهای زیر باشند:

 • حداقل (50) درصد از درآمد يك سال مالي گذشته شركت (كه در اظهارنامه مالياتي شركت ذكر شده است)، ناشی از فروش کالاها و خدمات دانش‌بنیان دارای همه معیار اول (شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید) باشد.
 • برای (6) ماه اخیر، سابقه بيمه پرداختي براي حداقل (3) نفر از كاركنان تمام‌وقت شركت ارائه شود.
 • نسبت كاركنان تمام‌وقت در بخش‌هاي اصلی شركت مطابق با حداقل مدرك كارشناسي، به كل كاركنان تمام وقت فعال در بخش‌هاي اصلي شركت، برای شرکت‌های دارای کمتر از (50) نفر نیروی انسانی حداقل (30) درصد و برای سایر شرکت‌ها حداقل (20) درصد باشد.

تبصره- شرکت‌هایی که دارای معیار بند سوم(شرکت­های تولیدکننده کالاها و خدمات دانش‌بنیان) نباشند، می­توانند توسط دبیرخانه کارگروه، تائید شوند.

 

ب: شرکتهای نوپا

به منظور حمايت از شركتهاي تازه تأسيس، «شركتهاي نوپا» با دارا بودن معیارهای زیر، تایید می­شوند:

 • كالاها و خدمات دانش‌بنيان مورد تایید را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با هدف تولید و فروش) و مشروط به دارا بودن همه بند های معیار اول(شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید) ساخته و ارایه نماید.
 • حداكثر (3) سال از زمان تاسیس شركت گذشته باشد.
 • شركت داراي حداقل (2) نفر نيروي انساني پاره وقت بوده که حداقل یک نفر از آنها، در حوزه کالا و خدمات دانش‌بنیان شرکت، متخصص باشد.

 

ج: شرکتهای صنعتی دارای فعالیت دانش‌بنیان

با توجه به اهميت توسعه فعاليت‌هاي دانش‌بنيان در شركت‌هاي بزرگ صنعتي و رسوخ فناوري‌هاي برتر در صنايع و شركت‌هاي بزرگ، شرکتهای متقاضی با دارا بودن یکی از شرایط بندهای زیر بصورت شرکت صنعتی دارای فعالیت دانش‌بنیان، تایید می­شوند:

 • درآمد شرکت در یک سال مالی گذشته (كه در اظهارنامه مالياتي شركت ذكر شده است) ناشی از فروش کالاها و خدمات دانش‌بنیان دارای همه معیارهای ماده (1)، حداقل 3000 میلیون ریال بوده و همزمان بیش از (10) درصد از درآمد سال مالی گذشته شرکت باشد.

تبصره 1 - برای (6) ماه اخیر، سابقه بيمه پرداختي براي حداقل (3) نفر از كاركنان تمام‌وقت شركت ارائه شود. 

تبصره 2- واحد تحقيق و توسعه يا طراحي مهندسي» و شركت‌هاي منشعب از شركت‌ها، موسسات یا مراکز علمی و پژوهشی، چنانچه به صورت يك شركت مستقل حقوقي ثبت شود، مي‌تواند مستقلا در سامانه ثبت نام نموده و فرآيند ارزيابي روی آن‌ها انجام شود. 

 • حداقل (50) درصد از درآمد يك سال مالي گذشته شركت (كه در اظهارنامه مالياتي شركت ذكر شده است)، از محل فروش کالاها و خدمات (که لزوما در فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان نبوده و معیارهای ماده 1 را ندارد) با استفاده از تجهیزات یا فرآیندهای حائز همه معیارهای ماده (1)، باشد.

تبصره- برای حداقل (6) ماه اخیر، سابقه بيمه پرداختي براي حداقل (3) نفر از كاركنان تمام‌وقت شركت ارائه شود.

 • ساخت تجهیزات یا فرآیندهای حائز همه معیارهای ماده (1) حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی، که شرکت قصد دارد با استفاده از آن به تولید کالاها و خدمات (که لزوما در فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان نبوده و معیارهای ماده 1 را ندارد) بپردازد.

تبصره - حداكثر (3) سال از زمان تاسیس شركت گذشته باشد و شركت داراي حداقل (2) نفر، نيروي انساني پاره وقت بوده که حداقل یک نفر از آنها متخصص باشد.

 

  ارسال مدارک جهت مشاوره و ارزیابی اولیه (رایگان) دانش بنیانی شرکت

                  تکمیل فرم درخواست مشاوره حضوری با کارشناسان               

 

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

 آدرس:
خراسان رضوی - مشهد - ابتدای بلوار پیروزی - جنب میدان شهید کاوه (جام عسل) - دانشکده فنی و مهندسی مشهد (شهید محمد منتظری) - مرکز تحقیقات کارآفرین (تک) - شرکت تدبیرگران کارآفن صنعت (تک)

با ما در تماس باشید