rnrnrn
جستجوی اختراع در سایت لنز

جستجوی اختراع در سایت لنز

  • مرکز نوآوری وکارآفرینی تک
  • |
  • 26 سپتامبر 2019
  • |
  • بدون دیدگاهجستجوی اختراع در سایت لنزReviewed by محدثه کابلی on Sep 26Rating: 5.0جستجوی اختراع در سایت لنز (lens)جستجوی اختراع در سایت لنز یکی از راه های دیگر برای پیدا کردن طرح های مشابه طرح ما است که برای اطلاع از چگونگی کار با این سایت و یافت سریع تر نتایج خواندن این مقاله لازم است. سایت لنز (lens) در سال 2000 میلادی راه اندازی شد و علاوه بر مقالات اختراع، مقالات پژوهشی( آثار علمی) نیز در خود دارد.در که در حال حاظر بیش از 206میلیون مقاله پژوهشی و حدود 118 میلیون مقاله اختراع می توان در این سایت جستجو نمود.

جستجوی اختراع در سایت لنز یکی از راه های دیگر برای پیدا کردن طرح های مشابه طرح ما است که برای اطلاع از چگونگی کار با این سایت و یافت سریع تر نتایج خواندن این مقاله لازم است.

سایت لنز برای اختراعات

سایت لنز (lens)

سایت لنز (lens) در سال ۲۰۰۰ میلادی راه اندازی شد و علاوه بر مقالات اختراع، مقالات پژوهشی( آثار علمی) نیز در خود دارد.

در حال حاظر بیش از ۲۰۶ میلیون مقاله پژوهشی و حدود ۱۱۸ میلیون مقاله اختراع می توان در این سایت جستجو نمود.

چند زبانه بودن می تواند کمک بسزایی در جستجوی اختراع در سایت لنز بکند به طوری این سایت از زبان های انگلیسی، فرانسوی، چینی و آلمانی پشتیبانی میکند و شما میتوانید اسناد اختراع را به زبان های چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، کره ای، روسی و اسپانیایی جستجو کنید.

جستجوی اختراع در سایت لنز

۱٫برای جستجوی اختراع در این پایگاه ابتدا باید وارد این lens.org سایت شوید که پس از ورود با چنین صفحه ای روبرو می شوید.

جستجوی اختراع

۲٫صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا قسمت زیر را مشاهده نمایید.

جستجوی اختراع در لنز

۳٫ در کادر مشخص شده(کادر قرمز رنگ) واژه موردنظر را تایپ کنید و سپس Enter را بزنید.

جستجوی تصویری در لنز

۴٫ در کادرهای مشخص شده (کادرهای قرمز رنگ) پایین می توانیم فیلتر هایی برای جستجوی اختراع بهتر ایجاد کنیم.

جستجوی تصویری در سایت لنز

به طور مثال در شماره ۱ که jurisdictions نام دارد، با کلیک بر روی این گزینه، فیلدهای زیر باز شده و شما می توانید با انتخاب یک کشور (ژاپن، چین، آمریکا، آلمان، پتنت های اروپایی، کره جنوبی، وایپو، انگلستان، فرانسه و کانادا) پتنت های موجود در سایت لنز از آن کشور را به دست آورید.

جستجوی اختراع در سایت جهانی لنزهمین طور در شماره ۲ که inventor نام دارد، در این قسمت در صورتی که نام مخترع یک اختراع را می دانید، می توانید آن را وارد نمایید و پتنت موردنظر را سریع تر به دست آورید.

جستجوی اختراع لنز

در شماره ۳ که owner نام دارد، در صورتی که نام مالک اختراع را می دانید وارد نمایید و زودتر به پتنت موردنظر دست یابید.

جستجوی اختراع در سایت لنز

سایر فیلترها نیز به همین ترتیب برای دسترسی بهتر و سریعتر به پتنت های مورد نظر نامگذاری و دسته بندی شده اند.

اما پس از آن که نام اختراع مورد نظر را وارد کردید و کلید Enter را فشردید. پتنت ها برای شما در صفحه پایین نمایش داده می شوند.

جستجوی اختراع به صورت تصویری در سایت لنز

 

در همین قسمت برای اینکه فقط متن کامل پتنت را دریافت نمایید می توانید بر روی گزینه full text کلیک نمایید. با کلیک بر روی این گزینه صفحه دیگری برای شما باز می باشد که متن کامل پتنت (مانند: خلاصه، توصیف، مشکل فنی، دانش پیشین، ارائه راه حل و…) را نمایش می دهد.

 

جستجوی اختراع در لنز

 

اما در صورتیکه شما نیاز به فایل PDF اختراع دارید می توانید مجددا در صفحه قبلی بر روی نام اختراع کلیک کرده و مجددا صفحه جدیدی برای شما باز می شود که با اسکرول به سمت پایین می توانید فایل مورد نظر را دریافت نمایید.

جستجوی اختراع در سایت لنز

در این قسمت شما می توانید کدهای IPC و CPC را به دست آورید و از طریق طبقه بندی های به دست آمده سایر پتنت های مشابه در همان زمینه را پیدا کنید.

جستجوی اختراع در لنز