rnrnrn
کیت تشخیص ارزیابی باروری مردان در یزد اختراع شد

کیت تشخیص ارزیابی باروری مردان در یزد اختراع شد

  • مرکز نوآوری و کارآفرینی تک
  • |
  • 26 سپتامبر 2020
  • |
  • بدون دیدگاهکیت تشخیص ارزیابی باروری مردان در یزد اختراع شدReviewed by مرکز نوآوری و کارآفرینی تک on Sep 26Rating: 5.0کیت تشخیص ارزیابی باروری مردان در یزد اختراع شدمدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان یزد گفت: با تلاش پژوهشگران این شرکت وابسته به پژوهشکده علوم تولید مثل استان نوعی کیت(اسباب کار) تشخیصی مورد استفاده در ارزیابی باروری مردان در سطح ملی اختراع و به ثبت رسید
مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان یزد گفت: با تلاش پژوهشگران این شرکت وابسته به پژوهشکده علوم تولید مثل استان نوعی کیت(اسباب کار) تشخیصی مورد استفاده در ارزیابی باروری مردان در سطح ملی اختراع و به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا ، “علی نبی” مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان یزد افزود: در کاربرد این کیت باید توضیح داد یکی از عوامل موثر در باروری مردان و همچنین نتایج تکنیک های کمک باروری، سلامت و یکپارچگی دی. ان. ای (DNA) اسپرم مردان است.
وی ادامه افزود: این ابزار در بررسی سلامت و یکپارچگی دی. ان .ای اسپرم مردان همچون زوجین دارای ناباروری با علل ناشناخته یا سقط مکرر یا سابقه چندین مرحله انجام تکنیک های کمک باروری ناموفق، مردان الیگو آستنو تراتواسپرمی، ( مردانی که آنالیز مایع سمینال آنها از لحاظ تعداد. تحرک و شکل پایینتر از حد طبیعی باشد)، مردانی که بعد از شیمی درمانی خواهان فرزند هستند و یا موارد دیگر کاربرد دارد.
این پژوهشگر اظهار کرد: برای بررسی یکپارچگی دی. ان. ای اسپرم تکنیک های مختلفی وجود دارد که بیشتر این تکنیک ها نیاز به تجهیزات خاص و گران قیمت دارد که علاوه بر گران قیمت بودن، دارای مراحل دشوار و وقتگیری نیز است و این کیت با هزینه های به مراتب کمتر، این کار را انجام داده و با کاستن از هزینه های تحمیلی به مراکز درمان ناباروری، باعث کاهش هزینه های تحمیل شده به خانوار و زوجین تحت درمان ناباروری می شود.
نبی خاطر نشان کرد: ساخت این کیت حاصل سال ها کار پژوهشی و تحقیقی بوده و توسط پژوهشگران این شرکت دانش بنیان در یزد تولید شده است.