rnrnrn
ابتكار استاد علوم پزشكي شيراز جهت درمان كودكان مبتلا به ناهنجاري قلبي

ابتكار استاد علوم پزشكي شيراز جهت درمان كودكان مبتلا به ناهنجاري قلبي

  • مرتضی عطایی نژاد
  • |
  • 28 دسامبر 2023
  • |
  • بدون دیدگاهابتكار استاد علوم پزشكي شيراز جهت درمان كودكان مبتلا به ناهنجاري قلبيReviewed by مرتضی عطایی نژاد on Dec 28Rating:

nعضو هیئت علمی گروه کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشكي شيراز با استفاده از روش‌هاي جديد بيماران مبتلا به مشكلات مادرزادي قلبي را درمان مي‌كند.

n

n


————————————-

nبه گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، حميد آموزگار، در خصوص روش‌هاي مورد استفاده خود گفت: استنت گذاری(فنر گذاری) در مجرای شریانی نوزادان یکی از روش‌های جدید درمانی است که در بخش قلب كودكان راه‌اندازي شده است.

n

nعضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: بعضی از نوزادان مبتلا به بیماری قلبی با اکسیژن خون پایین، در سنین نوزادی نیازمند عمل جراحی قلب جهت ایجاد شنت هستند که با راه‌اندازی استنت گذاری (فنر گذاری) در مجرای شریانی نوزادان، بدون نیاز به جراحی با قرار دادن استنت (فنر) در مجرای شریانی، امکان درمان اولیه نوزادان فراهم مي‌شود.

n

nآموزگار افزود: تا کنون در این مرکز ۱۸ نوزاد تحت این روش جدید قرار گرفته‌اند که نسبت به عمل جراحی عوارض و مرگ ومیر کمتری دارد.

n

nوی اظهار كرد: این روش در مراکز محدود و پیشرفته ای در جهان انجام می‌شود و مرکز قلب کودکان علوم پزشکی شیراز از محدود مراکزی است که این روش با موفقیت در آن انجام شده.

n

nآموزگار بیان کرد: بستن سوراخ بین بطنی (VSD) بدون نیاز به جراحی قلب باز و به کمک فنر روش جدید دیگری است كه در اين مركز اجرا مي‌شود.

n

nوی گفت: بستن سوراخ بین دهلیزی بدون نیاز به عمل جراحی باز در بزرگ‌سالان از سال‌ها قبل انجام می‌شد اما انجام این روش در کودکان به تازگی در این مرکز برروي ۳۰ کودک ۲ تا ۷ ساله با موفقیت انجام شده است.

مطلب پیشنهادی:   سايه فناوری‏های پیچیده بر المپیک لندن

n

nآموزگار افزود: بستن فیسچول (ارتباطات نا بجا) شریانی و کرونر در کودکان به کمک فنر با موفقیت برروي ۵ کودک ۱۰ روزه الی ۲ ساله و همچنین بستن خروجی بطن راست در بیماران تک بطنی جهت کاهش فشار ریوی از جمله فعالیت‌هایی است که در بخش قلب کودکان شیراز و بر اساس روش‌های جدید درمانی انجام شده يا در حال انجام است.

05191010117
Contact راحت باشید، از ما بپرسید هر سوالی دارید!