rnrnrn

ثبت اختراع

در فرایند نوآوری حفاظت از ایده اولین گام است. برای انتخاب استراتژی صحیح حفاظت از دستاورد های فکری و مشورت با متخصصین مالکیت فکری حتما با ما ارتباط بگیرید. صرفا ثبت شدن مهم نیست، مهمتر ثبت قابل اتکا و قابل دفاع در محکمه است.

ثبت درخواست درخواست مشاوره رایگان
خدماتی که مرکز نوآوری و کارآفرینی تک در خصوص ثبت اختراع پذیرای مخترعین میباشد به شرح زیر است:

مشاوره اختصاصی پرونده و تدوین پاسخ ابلاغیه های صادره اداری

 • مشاوره اختصاصی حقوق مالکیت فکری مربوط به پرونده و راهنمایی اختصاصی در خصوص ابلاغیه های صادر شده از سوی اداره ثبت و مرجع استعلام، تهیه و تدوین فرم وجوه افتراق در پاسخ به ابلاغیه سوابق

پیگیری امور اداری حضوری و غیر حضوری اداری در تهران

 • پیگیری کلیه امور اداری حضوری و غیر حضوری پرونده در ادارات ثبت اختراع و اداره آگهی روزنامه رسمی توسط وکیل رسمی دادگستری، هزینه های صدور وکالت نامه نیز برعهده مرکز می باشد.

تدوین تخصصی اسناد اختراع (توصیف، ادعانامه و خلاصه توصیف)

 • با توجه به اهمیت اسناد اختراع از نظر حقوقی، در این خدمت کارشناس اقدام به تنظیم و تدوین اسناد اختراع می نماید ، بگونه ای که قوانین نگارشی و حقوقی (حق انحصاری) اختراع در آن لحاظ گردد.

پیگیری استعلام اختراع

 • مراحل اداری پیگیری دریافت پاسخ استعلام از مرجع علمی توسط این مرکز انجام خواهد شد.

طراحی نقشه فنی اختراع (درصورت لزوم)

 • اختراعاتی که نیازمند طراحی نقشه می باشند، نقشه فنی اختراع به صورت سه بعدی و مطابق استانداردهای مربوطه توسط کارشناس تهیه می گردد. هزینه در نظر گرفته شده برای نقشه های در حد متعارف می باشد.

جستجو تخصصی اختراع (درصورت لزوم)

 • بررسی تازگی و جدید بودن طرح در دنیا (در بانک های اطلاعاتی معتبر در داخل و خارج از کشور) توسط کارشناس تخصصی صورت می گیرد.

* علاوه بر پکیج های خدمات، امکان انتخاب و دریافت هر یک از خدمات به تنهایی به صورت سفارشی و بر اساس نیاز فراهم می باشد.

 1.  مطالعه دفترچه راهنما و قوانین مربوطه، تکمیل فرم پیش نویس توصیف و ادعانامه اختراع مطابق رهنمودهای اولیه دفترچه راهنما نکته۱: در صورتیکه نگارش ادعانامه در مرحله اول برای شما مشکل است ، می توانید  بخش توصیف اختراع ( مشکل فنی ، دانش پیشین ، ارائه راه حل و… ) را تنظیم و جهت اظهار نظر اولیه کارشناس ارسال نمایید. نکته۲: پس از ثبت نام در سایت و ارسال مدارک برای شما در سامانه ثبت اختراع مرکز نوآوری و کارآفرینی تک، پنل کاربری اختصاصی تشکیل خواهد شد و ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت ، نتیجه بررسی و اظهارنظر کارشناس برای شما ارسال خواهد شد
 2.  واریز تعرفه خدمات مطابق با تعرفه خدمت دریافتی
 3. رفع نواقص اسناد اختراع طبق رهنمود های کارشناسان و آموزش های موجود در بخش بلاگ سایت و ارسال مدارک اصلاح شده از طریق پنل کاربری اختصاصی نکته۳: در صورتیکه از خدمت تدوین اسناد اختراع استفاده نمایید، این مرحله با هماهنگی و مشارکت شما توسط کارشناس صورت خواهد گرفت.
 4. انجام فرایند اداری و دریافت نامه استعلام، ارسال مدارک و توضیحات لازم از طریق ایمیل برای مخترع، مراجعه مخترع به مرجع علمی (معمولاً پارک علم و فناوری، دانشگاه های شهر یا استان )، پیگیری تا اخذ جوابیه نکته۴: در صورتیکه از خدمت پیگیری مرجع علمی استفاده نمایید، این مرحله توسط این مرکز انجام خواهد شد.
 5. در صورت تأیید شدن طرح: دریافت وکالتنامه از طریق پست پیشتاز در نشانی مخترع، امضاء اصل وکالتنامه، ارسال وکالتنامه و ارسال اصل تاییدیه علمی (پاسخ نامه استعلام) به مرکز نوآوری و کارآفرینی تک از طریق پست پیشتاز
 6. دریافت گواهینامه ثبت اختراع
 
 • ماده ۱ -اطلاعات اختراع امانتی است که از جانب مخترع به مرکز نوآوری تک سپرده می‌شود. خیانت‌درامانت امری نابخشودنی و امکان‌ناپذیر است. مرکز نوآوری تک موظف به تأمین امنیت مدارک و مستندات مخترعین بوده و تضمین می‌کند از طریق این مرکز هیچ‌گونه سهل‌انگاری صورت نخواهد گرفت.
 • ماده ۲ -در روند ثبت اختراع هیچ نیازی به مراجعه مستقیم مخترع به اداره ثبت و یا مرکز نوآوری تک نبوده و به‌صورت پستی و اینترنتی مدارک رد و بدل خواهد شد. تبصره ۱ -مراجعه حضوری بلامانع است
 • ماده ۳ -تهیه مدارک ثبت اختراع اعم از اسناد، اظهارنامه و … بسته به انتخاب نوع خدمات بر عهده مخترع و یا کارشناسان مجموعه خواهد بود
 • ماده ۴ -انتخاب و پرداخت تعرفه خدمات ثبت اختراع به صورت پکیج یا یک خدمت خواهد بود
 • ماده ۵ – گواهينامه ثبت اختراع ۲۰ ساله صادر شده و حمایت از آن منوط به واریز اقساط حق الثبت سالانه پرونده می باشد.
 • ماده ۶ -عواقب و مسئولیت ناشی از تنظیم نادرست متون ادعانامه ، توصیف اختراع و … توسط مخترع به عهده وی خواهد بود.

در صورتی که علاقه مند هستید مدارک و مستندات اختراع شما را بررسی کنیم و به رایگان! نواقص را اعلام کنیم، می توانید مدارک خود را ارسال کنید. کارشناسان ما در قالب مسئولیت اجتماعی پاسخگو هستند. 

امیدواریم پس از این اظهار نظر، در خصوص استفاده از خدمت، مطمئن شوید ! 😊

انتخابی

دریافت هریک از خدمات به تنهایی به صورت سفارشی و براساس نیاز وجود دارد.برای دریافت تعرفه های انتخابی با ما تماس بگیرید.

هادی شیربکی ۱۴۰۳/۰۱/۱۷
شرکت پیمان خطوط شرق. سعید رمضانی۱۴۰۳/۰۱/۱۶
علیرضا نوعی۱۴۰۳/۰۱/۱۶
اشکان رحمتی۱۴۰۳/۰۱/۱۶
علی سلیمان دوست۱۴۰۳/۰۱/۱۶
علی سلیمان دوست۱۴۰۳/۰۱/۱۶


۲۵۰۰۰ شخص حقوقی و حقیقی

بیش از ۲۵ هزار نفر یا شرکت در کل کشور از خدمات مرکز نوآوری و کارآفرینی تک تاکنون استفاده کرده اند. قطعا اعتماد آن ها و رضایت ایشان، اتفاقی نیست.

کارگزار و همکار بیش از ۳۰ دستگاه و نهاد

مرکز نوآوری و کارآفرینی تک، طرف قرارداد و تفاهم نهادهای بسیاری در حمایت از مخترعین است. از جمله آن ها می توان به کانون دارائی های نامشهود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه تبادل فناوری، بنیاد ملی نخبگان و ... اشاره نمود.

موسس و مدیران مخترع و نخبه

موسسین مرکز نوآوری تک، خود مخترع و جزء نخبگان محسوب می شوند. ایشان خود از جمله کارآفرینانی هستند که اختراعات خود را تولید نیز نموده اند.

کلمات کلیدی و مقالات مرتبط
آخرین دیدگاه‌ها
05191010117
Contact راحت باشید، از ما بپرسید هر سوالی دارید!